MUZEUM STAROPOLSKIE

imienia Jana III Sobieskiego
 MUZYKA DAWNA

POKAZY SARMACKIEKoncerty muzyki dawnej są nie tylko niezapomnianym przeżyciem. Stanowią także dobry sposób na podróż w czasie i poznanie dawnej kultury.

Proponujemy organizację koncertów muzyki dawnej, tak polskiej, jak i powstałej w szeroko pojętym europejskim kręgu kulturowym. Zajmujemy się organizacją zarówno niewielkich kameralnych koncertów, jak również wydarzeniami daleko wykraczającymi poza ramy festiwali muzycznych. Służymy pomocą począwszy od pomysłu na imprezę, przez opracowanie scenariusza, dobór repertuaru, wskazanie i zaproszenie artystów, aż po przygotowanie odpowiedniego miejsca.

wejście na stronę

Jegomość Pan Michał Rogala, wielki miłośnik polskiego oręża oraz szlacheckich tradycji, proponuje realizację przedstawień historycznych o wysokich walorach edukacyjnych i rozrywkowych.

Inscenizacje dostosowywane są do potrzeb organizatorów, biorąc pod uwagę wszelkie sugestie związane z tematem danej imprezy. Każdorazowo opracowywany jest szczegółowy scenariusz, który po akceptacji jest reżyserowany z dbałością o wszelkie istotne aspekty historyczne. Ważnym elementem każdej inscenizacji jest wciągnięcie widzów do wspólnej zabawy...

wejście na stronę* * *

ZYWE MUZEUM

PERŁY Z LAMUSA

JANÓWKA, czyli Muzeum Żywej Kultury Staropolskiej im. Jana III Sobieskiego to muzeum wnętrz, jak i miejsce pokazów, koncertów i wystaw.

Muzeum staropolskie ma za zadanie: krzewienie staropolskiej kultury i obyczaju, promowanie budownictwa nawiązującego do "nieba i zwyczaju polskiego", adaptację wnętrz wg staropolskich wzorców, etc.wejście na stronę

Pracownia dekoratorska PERŁY Z LAMUSA wykonuje rękodzieła artystyczne, oparte na tradycyjnych technikach wykonawczych.

Dostępne są między innymi: ozdobne naczynia, bibeloty, meble, biżuteria, inne przedmioty użytkowe, a także suche bukiety i kompozycje roślinne (włącznie z aranżacjami florystycznymi wnętrz).

Wystawę rękodzieł można odwiedzić on-line bądź też umówić się na spotkanie w galerii. Prace na zamówienie realizowane są na podstawie dostarczonej specyfikacji lub powstają na drodze wyboru z pośród przedstawionych propozycji.

wejście na stronę

* * *

 DWORY I DWORKI

OGRODY HISTORYCZNEKoncepcje architektoniczne dworów są domeną działania biura inwestycji DWÓR - DOM POLSKI. Gromadzone od wielu lat materiały (dokumentacje, zdjęcia, ryciny, materiały naukowe, etc) służą do wiernego odzwierciedlenia cech dworu polskiego w nowopowstających budynkach mieszlanych i użytkowych.

Biuro współdziała przy tworzeniu projektu architektonicznego. Nasze propozycje rozplanowania wnętrz są zgodne z przeznaczeniem obiektu, jak również z utrwaloną tradycją. Wyposażamy wnętrza w meble i niezbędne detale, dysponując m. in. własną bazą wykonawczą.

wejście na stronę

Pracownia autorska UROCZY OGRÓD proponuje kompleksowe wykonanie prac zmierzajacych do harmonijnego i stylowego zagospodarowania terenów zielenią.

Zakres: Projektowanie (ogrodów rezydencjonalnych, przydomowych, osiedlowych, zieleni miejskiej, małej architektury), Kosztorysowanie (projektów założeń, prac ogrodniczych), Inwentaryzacje (parków, terenów budowlanych, przemysowych), Nadzór (realizacja projektów, utrzymanie zieleni), Wykonawstwo (aranżacje zieleni we wnętrzach, kompozycje barw i zapachów, małej architektury.

wejście na stronę